Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 11922312



*

nr 1192 2312


Väggrelief

Oidentifierad konstnär. Keramik, signerad, Modell. Motivet: 32x30 cm


Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 juli 2018
kl 18:34:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/6 15:31:58 1      100 kr
2/7 17:53:18 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Gripsholmsmodell

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik modell reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
  • 8048 Väggrelief
    Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8086 Väggrelief
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:56




Ladda ner broschyr